ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΠαναθηναϊκόςΠαμβοχαικόςΑ.Ο.Π  ΚηφισιάςΦοίνικας ΣύρουΗρακλήςΗρακλής ΧαλκίδαςΕθνικός ΑλεξανδρούποληςΠαναχαϊκήΝίκη Αιγινίου
14/10/2018 • 16:38
Ο Νίκος Νεόφυτος
14/10/2018 • 13:28

Νεόφυτος: «Δε φοβόμαστε κανέναν»

Ο Νίκος Νεόφυτος υπογράμμισε πως η ΑΕΚ δε φοβάται τους Ολυμπιακό και ΠΑΟΚ και πως στοχεύει όσο ψηλότερα γίνεται την εφετινή αγωνιστική περίοδο στη Volley League.

Ηρακλής Χαλκίδας
12/10/2018 • 22:24
Παίκτης της Κηφισιάς ο Ρενάτο.
11/10/2018 • 12:53

Παίκτης της Κηφισιάς ο Ρενάτο

Ο Αθλητικός Όμιλος Πετοσφαίρισης Κηφισιάς ανακοινώνει την έναρξη της συνεργασίας του με τον αθλητή Μαρκές Ντε Ολιβέϊρα Ρενάτο για την αγωνιστική περίοδο 2018-19.

Στο Φιλέ
09/10/2018 • 20:00

Έγινε το πρώτο σερβίς «Στο Φιλέ»! (video)

Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης, "σέρβιραν" για πρώτη φορά στη φετινή σεζόν, "Στο Φιλέ" των καναλιών novasports, σχολιάζοντας την επικαιρότητα στον κόσμο του βόλεϊ.

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού
    09/10/2018 • 11:11

Μπόμης: «Ο ερασιτεχνικός αθλητισμός δεν χρειάζεται οπαδισμό»

Ο Παναγιώτης Μπόμης έσπευσε να απαντήσει στα όσα υποστήριξε η γενική διευθύντρια του Ολυμπιακού, Χριστίνα Τσιλιγκίρη, σχετικά με τη διεξαγωγή του ντέρμπι των «αιωνίων» παρουσία παιδιών και αθλητών στις εξέδρες.

Βόλεϊ League
    09/10/2018 • 04:20

Ξεκίνημα με την...δεύτερη αγωνιστική

Το Δ.Σ. της ΕΣΑΠ αποφάσισε την αναβολή της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος 2018-19, που ήταν προγραμματισμένη για τις 13 Οκτωβρίου. Η πρεμιέρα θα διεξαχθεί τελικώς στις 21 Νοεμβρίου 2018, ενώ η διοργάνωση θα ξεκινήσει από τη 2η αγωνιστική, στις 20 Οκτωβρίου.

Σπουδαία νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ απόψε (8/10) στην Ουγγαρία, κάνοντας βήμα πρόκρισης στον επόμενο προκριματικό γύρο του Champions League
      08/10/2018 • 23:06

Νίκη-μισή πρόκριση ο ΠΑΟΚ

Οι "ασπρόμαυροι" επικράτησαν απόψε (8/10) στην Ουγγαρία επί της Καζινμπάρσικα στο τάι μπρέικ (2-3) και έκαναν το πρώτο βήμα για πρόκριση στο δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League

ΑΕΚ
      08/10/2018 • 00:21
      Φοίνικας Σύρου
      07/10/2018 • 23:40

Στα ημιτελικά ο Φοίνικας, 3-1 την Κηφισιά

Με Ντόκιτς, Εβάντρο και Βουλκίδη on fire ο Φοίνικας Σύρου παρότι έχασε το 1ο σετ από τον ΑΟΠ Κηφισιάς νίκησε με 3-1 σετ (22-25, 25-16, 25-17, 25-16) και με δύο νίκες και μία ήττα αλλά και 6 βαθμούς στο ενεργητικό του (7-5 σετ) ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στον Β΄όμιλο του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Κηφισιά - Παμβοχαϊκός
      06/10/2018 • 23:02

Με Χαντ και Ρουμελιωτάκη ανατροπή για την Κηφισιά

Είδε τον Παμβοχαϊκό να της παίρνει τα δύο πρώτα σετ ωστόσο με πρωταγωνιστές τους Χαντ και Ρουμελιωτάκη η Κηφισιά πήρε με 3-2 σετ (23-25, 22-25, 25-23, 25-20, 15-13) στο ντέρμπι της 2ης ημέρας του Β΄ομίλου στο Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς κόντρα στον Παμβοχαϊκό.

Ηρακλής, πανηγυρική
      06/10/2018 • 22:47

Το γύρισε με Φέργκιουσον ο Ηρακλής

Με MVP τον αλάνθαστο Φέργκιουσον (11/12 επιθέσεις) και αποτελεσματικούς Αρμενάκη και Ντα Ρόσα, ο Ηρακλής αν και έχασε το πρώτο σετ από τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης πήρε το ματς με 3-1 σετ (23-25, 25-14, 25-21, 25-20) και πλέον η δεύτερη θέση του Α΄ομίλου θα κριθεί στον Κυριακάτικο αγώνα Ηρακλής - Κομοτηνή (7/9, 18.00).

10/10/2018 • 10:36