ΑνατόλιαΑΟ ΘήραςΗλιούπολη ΓΣΗρακλής Θ.Μακεδόνες ΑξιούΜαρκόπουλο ΑΟΟλυμπιακόςΟ.ΠΕ.ΡεθύμνουΠανναξιακός ΑΟΝ
Η Κένεντι Μπράιαν
15/01/2019 • 10:23

Πιάνει Νάξο η Μπράιαν

Με στόχο να διεκδικήσει με όσες περισσότερες πιθανότητες μπορεί τα καλύτερα πλασαρίσματα σε πρωτάθλημα και Κύπελλο, ο Παναξιακός προχώρησε στην απόκτηση της Κένεντι Μπράιαν.

Πανναξιακός, πανηγυρική
    14/01/2019 • 21:36

Πέρασε και από τη Βούλα ο Πανναξιακός

Με χαρακτήρα ομάδας που κυνηγάει φέτος τη διάκριση πέρασε και από την δύσκολη έδρα της Θέτιδας στη Βούλα ο Πανναξιακός. Οι νησιώτισσες επικράτησαν δυσκολότερα από ότι δείχνει το σκορ 3-0 σετ (25-22, 26-24, 25-22) της Θέτιδας σε ματς που κρίθηκε στην λεπτομέρεια στα τελειώματα κυρίως των δύο πρώτων σετ.

Πορφύρας
      12/01/2019 • 23:45

Τυφώνας ο Πορφύρας...

Ασταμάτητος ο Πορφύρας με MVP την Μαριαλένα Δραγουμάνου (24 πόντοι με 8 άσσους), νίκησε στο «Παναγιώτης Σαλπέας» με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-18) τον Ηλυσιακό και ξεκίνησε ιδανικά το 2019, στο φινάλε του Α' γύρου της Volleyleague.

ΑΕΚ
        12/01/2019 • 23:38

Με Γιοβάνη 3-0 η ΑΕΚ

Με την Γιοβάνη να έχει 16 πόντους και την Τοτσίδου 14 η ΑΕΚ έκλεισε με νίκη τον πρώτο γύρο της Pre League, επικρατώντας στο σχολικό Νέας Φιλαδέλφειας με 3-0 σετ (26-24, 25-15, 25-18) του Πανιωνίου.

Μακεδόνες
        12/01/2019 • 23:30

Οι Μακεδόνες χτύπησαν στην Κόρινθο

Τρίποντο που τους ξεκολλάει από τον πυθμένα της βαθμολογίας πανηγύρισαν οι Μακεδόνες με 3-1 σετ (21-25, 29-27, 25-17, 29-27) στην Κόρινθο και ανέβηκαν στην 11η θέση της βαθμολογίας.

Αίας Ευόσμου
        12/01/2019 • 21:40

Το δίποντο στα κορίτσια με τα ροζ...

Με νέες ροζ εμφανίσεις και αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 σετ ο Αίας Ευόσμου έφθασε στην ανατροπή επικρατώντας με 3-2 σετ (18-25, 21-25, 25-21, 25-9, 15-9) του Μαρκόπουλου.

Άρης, βόλεϊ γυναικών
          12/01/2019 • 20:19

Φουλ του άσσου ο Άρης

Με 15 άσσους ο Άρης νίκησε 3-0 σετ (25-11, 25-13, 25-14) την Ηλιούπολη και πέτυχε το απόλυτο 5 νίκες σε ισάριθμα εντός έδρας παιχνίδια με την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου της Volleyleague.

Στον Ολυμπιακό η Σκοτ

Στο πρόσωπο της έμπειρης 35χρονης Αμερικανίδας Regan Hood Scot βρήκε ο Ολυμπιακός την ακραία που αναζητούσε.

Παναθηναϊκός βόλεϊ γυναικών
          22/12/2018 • 21:45

Δεν χάνει ο Παναθηναϊκός

Με κορυφαίες για μια ακόμη αγωνιστική της Οικονομίδου, Κοσμά και Νούσια ο Παναθηναϊκός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-14, 25-19) τη Μεσσαρά στο κλειστό του Χολαργού, για την 10η και τελευταία αγωνιστική για το 2018 στο πρωτάθλημα της Pre League.