Η Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου
12/12/2018 • 23:35

Της Αγίας …Ειρήνης στον Εύοσμο

Σκέπασε το φιλέ στον Εύοσμο η Ειρήνη Χατζηευστρατιάδου και με 17 δικούς της πόντους και 7 μπλοκ οδήγησε τον Πανναξιακός σε νίκη με 3-0 σετ (25-20, 25-21, 25-21) επί του τον Αίαντα για την 9η αγωνιστική της Volleyleague.

Θέτιδα - Κόρινθος
12/12/2018 • 22:49

Τρίποντο και 4η θέση για την Θέτιδα

Στην πρώτη τετράδα της Volleyleague βρίσκεται η Θέτιδα Βούλας μετά το τρίποντο που πήρε με 3-1 σετ (27-29, 25-16, 26-24, 25-19) επί της Κορίνθου στο κλειστό της Βούλας σε αγώνα της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague.

Φοίνικας Σύρου
12/12/2018 • 22:12

Γέλασε στο τάι μπρέικ ο Φοίνικας

Μετά από τρία χαμένα τάι μπρέικ με Ολυμπιακό, Παναθηναϊκό αλλά και ΑΕΚ οι παίκτες του Φοίνικα Σύρου πήραν το …αίμα τους πίσω χαμογελώντας στο πιο σημαντικό – μέχρι το επόμενο - πέμπτο σετ της φετινής περιόδου.

ΑΟ Θήρας - Ηλιούπολη
12/12/2018 • 22:08
Άρης - Ηλυσιακός, βόλεϊ γυναικών
12/12/2018 • 21:18

Ξέσπασε ο Άρης…

Με τις ακραίες Μοντάνιο και Χουντιμά να κάνουν την περισσότερη δουλειά και την Πήττα να βοηθάει από το κέντρο ο Άρης επέστρεψε στις νίκες στην Volleyleague επικρατώντας άνετα με 3-0 σετ (25-22, 25-20, 25-20) του Ηλυσιακού στο κλειστό της Πυλαίας, για την 9η αγωνιστική της Volleyleague γυναικών.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
12/12/2018 • 21:09
11/12/2018 • 21:30

Στο ρελαντί ο Ολυμπιακός

Με πίεση από το σερβίς (11 άσσοι), με 51% στην επίθεση (45/89) και με τοπ σκόρερ την Χίπε (17π.) ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-17, 25-13, 25-20) το Μαρκόπουλο στο «Μελίνα Μερκούρη», στην αναμέτρηση που άνοιξε την αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Volleyleague Γυναικών.

Λώλης, Πρίντεζης
11/12/2018 • 20:09

Στο Φιλέ του novasports (video)

Πιστοί στο ραντεβού τους με το κοινό του βόλεϊ, Παντελής Λώλης και Ισίδωρος Πρίντεζης, σερβίρουν Στο Φιλέ των καναλιών novasports.

Η εκπομπή «Στο Φιλέ» στο Novasports.gr
11/12/2018 • 06:08
Έσπασε το …ρόδι η Κόρινθος.
08/12/2018 • 23:15
Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο.
08/12/2018 • 22:28

Τρίποντο τετράδας για την Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο

Τρίποντο τετράδας …σημάδεψε η Ηλιούπολη στο Μαρκόπουλο. Η ομάδα του Γιάννη Παγανέλη επικράτησε με 3-1 σετ (25-19, 26-24, 17-25, 25-17) του Μαρκόπουλου και σε συνδυασμό με την ήττα της Θέτιδας, ανέβηκε στην τέταρτη θέση του βαθμολογικού πίνακα της Volleyleague γυναικών με 16 βαθμούς.

Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός.
08/12/2018 • 22:26

Και στο τέλος κερδίζει πάντα ο Παναθηναϊκός

Τι και αν βρέθηκε να χάνει με 2-1 σετ και 13-12 στο πέμπτο. Ο Παναθηναϊκός, με ηγέτη τον Δανό πασέρ του Αξέλ Γιάκομπσεν, επιβλήθηκε με 3-2 σετ (25-23, 25-22, 20-25, 25-22, 17-15) του Φοίνικα σε ματς δραματικό με πολλά λάθη.

11/12/2018 • 16:23