Φοίνικας Σύρου-Ολυμπιακός
15/12/2017 • 22:02

Εκπληκτικός Πετρέας, 3-0 ο Ολυμπιακός στη Σύρο

Με πρωταγωνιστή τον κεντρικό του, Γιώργο Πετρέα, ο Ολυμπιακός πέρασε με 3-0 σετ (26-24, 25-21, 25-21) από τη Σύρο και «έραψε» το ένατο συνεχόμενο αστέρι στην αήττητη φετινή διαδρομή του στη Volleyleague.

Οι παίκτες του Ολυμπιακού
15/12/2017 • 10:48
15/12/2017 • 10:08

Η Ευρωπαϊκή ομοσπονδία δικαίωσε τον Ολυμπιακό

Με τον πλέον επίσημο τρόπο η Ευρωπαϊκή Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης (CEV) δικαίωσε πανηγυρικά τον Ολυμπιακό σχετικά με τη διαμαρτυρία του σωματείου της Τουρ, για τα όσα ισχυρίστηκε ότι συνέβησαν στη διάρκεια του πρώτου σετ της μεταξύ μας αναμέτρησης.

ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
15/12/2017 • 09:20

Ανεβασμένος Γκόμεζ, 3-1 ο ΠΑΟΚ τον Παναθηναϊκό

Χωρίς να πιάσει το μάξιμουμ της απόδοσής του και με τον Ερνάντο Γκόμεζ να ανεβάζει ρυθμούς στην επίθεση, ο ΠΑΟΚ, αν και έχασε το πρώτο σετ από τον Παναθηναϊκό, τον νίκησε με 3-1 σετ (31-33, 25-17, 25-17, 25-16) στην Πυλαία στον αγώνα που έκλεισε την 8η αγωνιστική της Volleyleague.

Οι παίκτες του Ηρακλή
15/12/2017 • 08:16

Τετράδα ο Ηρακλής, 3-1 την Παναχαϊκή

Νίκη τετράδας επί της ουρανού Παναχαϊκής πέτυχε ο Ηρακλής. Ο "γηραιός" με τους Εφραιμίδη, Προύσαλη και Φέργκιουσον πρωταγωνιστές πέρασε με 3-1 σετ (27-25, 25-23, 28-30, 25-21) από την Πάτρα με τους γηπεδούχους να παραμένουν με 2 μόλις βαθμούς, στην τελευταία θέση της βαθμολογίας, χωρίς νίκη.

Φοίνικας Σύρου
13/12/2017 • 19:40

Ο Γιορντάνοφ δεν χάνει στην Χαλκίδα

Την δική του παράδοση παραγωγής πόντων και νικών κτίζει στην Χαλκίδα ο Μπόγιαν Γιορντάνοφ. Πέρσι με 47 δικούς του πόντους η Κηφισιά νίκησε τον Ηρακλή στη Χαλκίδα, φέτος με 31 πόντους του Βούλγαρου "μπόμπερ" ο Φοίνικας Σύρου πέρασε με επιτυχία την γέφυρα.

Εθνικός
13/12/2017 • 19:32

"Χαμογέλασε" η Αλεξανδρούπολη στον Πειραιά

Επιτέλους happy end μετά από πέντε τάι μπρέικ σε οκτώ αγώνες για τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης. Η ομάδα του Έβρου βγήκε νικήτρια στον "εμφύλιο" των Εθνικών κερδίζοντας με 3-2 σετ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Σέρβο Λούκα Βελίσκοβιτς σε επίθεση και σερβίς.

Ο Κοκκινάκης
12/12/2017 • 23:56
    Ολυμπιακός, γυναίκες
    12/12/2017 • 23:30

Τεράστιο "διπλό" του Ολυμπιακού με Γιώτα

Με την Κατερίνα Γιώτα να ελέγχει την εναέρια κυκλοφορία (8 μπλοκ και 14 πόντους) ο Ολυμπιακός έκανε δικό του το πρώτο ημίχρονο πρόκρισης στους "16" του Challenge Cup κόντρα στην Λογκρόνο.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
    12/12/2017 • 21:25

Με new look 3-0 ο Ολυμπιακός

Με τον Μουνιόθ να ξεκουράζει τους Μπέμε και Ραουβέρντινκ ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ (25-21, 29-27, 25-17) την Κηφισιά και έκανε το "8 στα 8" στην Volleyleague. Η Κηφισιά στο 2ο σετ προηγήθηκε 20-16 αλλά ο Ολυμπιακός με σερί 5-0 έφερε τα πάνω κάτω και πήρε το σετ έχοντας όλα τα σετ μπολ δικά του.