Το Λαύριο και ο ΠΑΟΚ μονομαχούν (8/12) με στόχο να κρατηθούν σε απόσταση αναπνοής από την πρώτη τετράδα του πίνακα της Basket League

Αργύρης Πεδουλάκης
    24/11/2018 • 21:33

Αργύρης Πεδουλάκης: "Πρέπει να συνηθίσουμε στην πίεση"

Ο προπονητής του Περιστερίου Αργύρης Πεδουλάκης παραδέχθηκε ότι τα πράγματα δεν ήταν εύκολα κόντρα στο Λαύριο, ωστόσο η ομάδα του έφτασε στη νίκη. Από την πλευρά του ο Χρήστος Σερέλης αναγνώρισε την αξία του αντιπάλου.

Περιστέρι - Λαύριο
    24/11/2018 • 20:03

Περιστέρι ψηλά στην κορυφή

Το Λαύριο αποδείχθηκε ανταγωνιστικό στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο το Περιστέρι "ξύπνησε" στο τελευταίο δεκάλεπτο και καθάρισε το ματς με 87-78 ανεβάζοντας το ρεκόρ του σε 7-0.

23/11/2018 • 23:24
    Βασιλόπουλος και Γκρέι πανηγυρίζουν
    23/11/2018 • 22:08
    Δικαίωση του Κολοσσού!
    23/11/2018 • 15:30
    Το Περιστέρι, μετά τη νίκη επί του Άρη, επικεντρώνεται στην ερχόμενη αναμέτρηση με το Λαύριο, θέλοντας να κρατήσει το αήττητο εντός έδρας
    23/11/2018 • 04:00
    Ο Σάκης Παραλίκας
    17/11/2018 • 22:52

Παραλίκας: «Η άμυνα μας έδωσε τη νίκη»

Στην καλή αμυντική λειτουργία του Λαυρίου, στο δεύτερο ημίχρονο, απέδωσε τη νίκη επί του Κολοσσού Ρόδου ο συνεργάτης του Χρήστου Σερέλη, Σάκης Παραλίκας.

Ξέσπασε στο Λαύριο

Δύο μέρες μετά την ήττα στο ΟΑΚΑ από τον Παναθηναϊκό για την Ευρωλίγκα, ο Ολυμπιακός ξέσπασε στο Λαύριο και με 102-63 στο ΣΕΦ, έκανε το 5/5 στην Ελλάδα.

Στιγμιότυπο από το Λαύριο - Πανιώνιος.
    27/10/2018 • 17:45

Ξέσπασε το Λαύριο

Το Λαύριο διέλυσε με 90-60 εντός έδρας τον Πανιώνιο για την 4η Αγωνιστική της Basket League.