ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Φοίνικας Σύρου
    07/10/2018 • 23:40

Στα ημιτελικά ο Φοίνικας, 3-1 την Κηφισιά

Με Ντόκιτς, Εβάντρο και Βουλκίδη on fire ο Φοίνικας Σύρου παρότι έχασε το 1ο σετ από τον ΑΟΠ Κηφισιάς νίκησε με 3-1 σετ (22-25, 25-16, 25-17, 25-16) και με δύο νίκες και μία ήττα αλλά και 6 βαθμούς στο ενεργητικό του (7-5 σετ) ολοκλήρωσε τις υποχρεώσεις του στον Β΄όμιλο του Λιγκ Καπ Νίκος Σαμαράς.

Στεφάνου, Ολυμπιακός
    06/10/2018 • 19:57

Απίστευτος Ζουπάνι, 3-1 Ο Ολυμπιακός τον Φοίνικα

Με τον Ζουπάνι του 79% αποτελεσματικότητα στην επίθεση (23/29) ο Ολυμπιακός αν και έχασε το πρώτο σετ απο τον Φοίνικα Σύρου τον νίκησε με 3-1 σετ (21-25, 25-17, 25-13, 25-18) πραγματοποιώντας το 2Χ2 στον όμιλο του League Cup που φιλοξενείται στο Ρέντη.

Παμβοχαϊκός-Φοίνικας Σύρου
    06/10/2018 • 13:51
    Ο Ντόκιτς
    25/09/2018 • 19:20

Ο Ντόκιτς αλλάζει την ιστορία του Φοίνικα

Ντόκιτς is back. Ο παίκτης που έχει συνδέσει το όνομά του με τις λαμπρές επιτυχίες του Φοίνικα επιστρέφει στην ομάδα της καρδιάς του προκειμένου να τραβήξει το ...κάρο από τη λάσπη στην δύσκολη χρονιά που έρχεται.

Σήκωσαν ...μανίκια με Ζαλμά στη Σύρο.
    31/08/2018 • 11:56

Σήκωσαν ...μανίκια με Ζαλμά στη Σύρο

Με νέο καπετάνιο τον Νίκο Ζαλμά ξεκίνησε η σεζόν για τον Φοίνικα Σύρου. Από την Τετάρτη οι Συριανοί εκκίνησαν την προετοιμασία τους στην οποία θα προστεθούν σταδιακά οι νεοαποκτηθέντες ξένοι παίκτες.

Ο Μάριν Λέσκοφ
    07/08/2018 • 12:33

Με Λέσκοφ ο Φοίνικας στην πάσα

Στην δοκιμασμένη στην Ορεστιάδα και αξιόπιστη λύση του Μάριν Λέσκοφ προχώρησε ο Φοίνικας Σύρου για την θέση του πασαδόρου.

Αποφασίζει για Σύρο ο Ψάρρας

Μέχρι το τέλος της εβδομάδας θα έχει απαντήσει στους νέους διοικούντες τον Φοίνικα ο Σάκης Ψάρρας στην προ δεκαημέρου πρόταση που του είχαν καταθέσει προκειμένου να αναλάβει την ομάδα.

Volley League
    11/05/2018 • 17:40
    ΠΑΟΚ
    27/04/2018 • 21:16

Λεβέντης ο ...Ουτσίκοφ, 3-0 Ο ΠΑΟΚ

Με 20 πόντους του αποτελεσματικού (64% στην επίθεση) Βούλγαρου Ουτσίκοφ ο ΠΑΟΚ νίκησε άνετα 3-0 σετ (25-18, 25-14, 25-19) τον Φοίνικα Σύρου και με 2-0 νίκες αναζητά 1 νίκη για να προκριθεί στον τελικό προκειμένου να υπερασπιστεί τον τίτλο του πρωταθλητή που κατέχει τα τελευταία 3 χρόνια.

Ο Τακουρίδης του ΠΑΟΚ
    25/04/2018 • 19:36

Με Τακουρίδη άνοιξε λογαριασμό ο ΠΑΟΚ, 1-0 τον Φοίνικα

Με παίκτη "κλειδί" τον Γιάννη Τακουρίδη και με υπεροπλία στα μπλοκ (16-8) ο ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα 3-1 σετ (25-17, 25-21, 23-25, 26-25) τον Φοίνικα και έβαλε το πρώτο από τα τρία... γκολ πρόκρισης που χρειάζεται για να περάσει στον τελικό.

12/04/2018 • 23:13

Έπιασε 31 ο Γιορντάνοφ, στα ημιτελικά ο Φοίνικας

Άστρο λαμπρό από την Βουλγαρία οδήγησε τον Φοίνικα στα ημιτελικά της Volleyleague.Ο Μπόγιαν Γιορντάνοφ πέτυχε 31 πόντους με εξαιρετικά ποσοστά (24/56 επ., 2 μπλοκ, 5 άσσοι), η ομάδα της Σύρου νίκησε 3-1 σετ (25-18, 25-23, 24-26, 25-20) στην Χαλκίδα τον Ηρακλή και για πέμπτη φορά ετοιμάζεται να παίξει την πρόκριση στον τελικό.

Φοίνικας
    04/04/2018 • 23:08

Θρίλερ με νικητή τον Φοίνικα επί του Ηρακλή

Την πέμπτη του συνεχόμενη φετινή νίκη επί του Ηρακλή Χαλκίδας πέτυχε με 3-2 σετ (25-27, 25-19, 23-25, 25-20, 15-11) ο Φοίνικας στη Σύρο, νίκη που του ανοίγει το δρόμο για να παίξει και πάλι στα ημιτελικά της Volleyleague.

Ολυμπιακός, βόλεϊ
    30/03/2018 • 22:01

Για το 5ο Ολυμπιακός στη Σύρο, 3-0 τον Φοίνικα

Τρία χρόνια μετά τον κερδισμένο τελικό της Γλυφάδας, ο Ολυμπιακός ανταμώνει και πάλι με τον Εθνικό Αλεξανδρούπολης, αυτή τη φορά στην άκρως καλοκαιρινή Σύρο, εκεί όπου το Σάββατο (17.00) θα ψάξει το πέμπτο τρόπαιό του σε 7 διοργανώσεις, πρώτο στη φετινή σεζόν.

10/10/2018 • 10:36