ΑΕΚΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑτρόμητοςΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΠανιώνιοςΠαναιτωλικόςΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΠαναθηναϊκόςΑΕΛΛαμίαΑπόλλων ΣμύρνηςΆρηςΟΦΗΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus

Ένας από τους θρύλους του ολλανδικού ποδοσφαίρου, ο Βίλεμ Φαν Χάνεχεμ, κλείνει σήμερα τα 75 του χρόνια και στην χώρα του τα γενέθλιά του μοιάζουν με εθνική επέτειο.

Ο Φιλένα άνοιξε το σκορ
09/02/2019 • 23:46

Εύκολα και απλά η Φέγενορντ (video)

Στις νίκες επέστρεψε η Φέγενορντ μετά την άνετη νίκη στο Ρότερνταμ απέναντι στην Ντε Γκράαφσχαπ με 4-0.Τρία γκολ μέσα σε 11 λεπτά πέτυχαν οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο.Η διαφορά από τον Άγιαξ που έχασε από τη Χέρακλες μειώθηκε στους 8.

Η Εξέλσιορ πήρε σημαντική νίκη επί της Φέγενορντ!
03/02/2019 • 15:38
Ο πρωταγωνιστής του ολλανδικού ντέρμπι, Ρόμπιν Φαν Πέρσι
27/01/2019 • 17:53
Ο Κρόιφ σε ντέρμπι Φέγενορντ - Άγιαξ.
27/01/2019 • 08:48

Τα «κλασικά» ...Klassiekers στο Ρότερνταμ (video)

Φέγενορντ και Άγιαξ ετοιμάζονται για την 191η έκδοση του «De Klassieker» (15.30, Novasports4HD) και το Novasports.gr σας θυμίζει μερικές από τις μεγαλύτερες μονομαχίες τους στο «Ντε Κάουπ».

Ο Τζιοβάνι Φαν Μπρόνκχορστ
24/01/2019 • 16:20

Αποχωρεί ο Φαν Μπρόνκχορστ από τη Φέγενορντ!

Τέλος εποχής για τον Τζιοβάνι Φαν Μπρόνκχορστ στη Φέγενορντ, καθώς ο 43χρονος προπονητής ανακοίνωσε πως δεν πρόκειται να ανανεώσει το συμβόλαιο του με το σύλλογο του Ρότερνταμ.

Τσβόλε - Φέγενορντ
19/01/2019 • 22:57
Ο Ελ Καγιάτι πέτυχε δύο γκολ επί της Φέγενορντ!
23/12/2018 • 17:39
Oι παίκτες της Φέγενορντ πανηγυρίζουν.
09/12/2018 • 17:30
Φέγενορντ
06/12/2018 • 23:39

Ανεβαίνει η Φέγενορντ

Τέταρτη σερί νίκη για τη Φέγενορντ με το ευρύ 4-1 επί της Φένλο για την 11η αγωνιστική της Eredivisie.

Γίνονται και στην Ολλανδία...
02/12/2018 • 18:10

Γίνονται και στην Ολλανδία...(video)

Mε την Φέγενορντ να είναι μπροστά 2-1 στο ματς με την Αϊντχόφεν και τους φιλοξενούμενους να πιέζουν για την ισοφάριση, μία δεύτερη μπάλα παρουσιάστηκε...όλως τυχαίως στον αγωνιστικό χώρο!

Ο Νικολαϊ Γιόργκενσεν
02/12/2018 • 17:30

Πήρε το ντέρμπι η παθιασμένη Φέγενορντ (video)

Η Φέγενορντ άγγιξε την τελειότητα στο πρώτο ημίχρονο με την PSV, πέτυχε δύο γκολ με Γιόργκενσεν και Λάρσον και την υποχρέωσε στην πρώτη φετινή της απώλεια.Μείωσε για τους φιλοξενούμενους ο Μπεργκβάιν στο τελικό 2-1.

Το σπουδαίο τελείωμα του Τούρνστρα
25/11/2018 • 17:38

Τρόμαξε η Φέγενορντ! (video)

Η Φέγενορντ επικράτησε 1-0 της Χρόνινγκεν με γκολ του Τούρνστρα, όμως δυσκολεύτηκε πολύ σε όλη τη διάρκεια του ματς!

Οι παίκτες της Φέγενορντ πανηγυρίζουν την νίκη της ομάδας του στο Άλμελο
11/11/2018 • 20:21

"Καθάρισε" μέσα σε τέσσερα λεπτά η Φέγενορντ

Δυσκολεύτηκε για περίπου μια ώρα η Φέγενορντ προκειμένου να κάμψει τις αντιστάσεις της Χέρακλες στο Άλμελο. Τελικά πήρε τη νίκη με σκορ 2-0 μένοντας μόνη στην 3η θέση του Ολλανδικού πρωταθλήματος

Έπεσαν οι προβολείς στο Ρότερνταμ
04/11/2018 • 19:17

Σκοτάδι στο Ντε Κάιπ και διακοπή

Η αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική ανάμεσα σε Φέγενορντ και Φένλο διεκόπη μόλις στο 2ο λεπτό για τεχνικό πρόβλημα στους προβολείς του Ντε Κάιπ. Άγνωστο πότε θα συνεχιστεί ο αγώνας...