ΠΑΟΚΟλυμπιακόςΑΕΚΑτρόμητοςΆρηςΠανιώνιοςΛαμίαΠαναθηναϊκόςΠαναιτωλικόςΑΕΛΑστέρας ΤρίποληςΞάνθηΟΦΗΠΑΣ ΓιάννιναΛεβαδειακόςΑπόλλων ΣμύρνηςΠαναθηναϊκός ΟΠΑΠΟλυμπιακόςΑΕΚΑρηςΠΑΟΚΗρακλήςBorussia DortmundFC Bayern MunichParis Saint GermainFC BarcelonaReal MadridManchester UnitedLiverpool FCChelsea FCAC MilanJuventus
Λεονάρντο - Κακά - Μαλντίνι
22/05/2019 • 20:20

Κακά: «Ίσως επιστρέψω στη Μίλαν»

Ανοιχτό το ενδεχόμενο να προσφέρει και πάλι τις υπηρεσίες του στη Μίλαν, από διαφορετικό πόστο αυτή τη φορά, άφησε ο Ρικάρντο Κακά.

Η Γουέστ Μπρομ είχε νικήσει με 2-0 στο Μπέρμιγχαμ για την κανονική περίοδο της Τσάμπίονσιπ
11/05/2019 • 07:11

"Χρυσές" λεπτομέρειες αλλάζουν τις ισορροπίες σε Μπέρμιγχαμ, Χοφενχαϊμ, Λειψία και ΟΑΚΑ

Ματς για γκολ περιμένουμε στο Μπέρμιγχαμ, στο Σάντερλαντ, το Τουν της Ελβετίας, στην Φλωρεντία - όπου η Μίλαν παίζει αναγκασμένη σε διαδικασία ρίσκου - αλλά και στο Ντιζόν. Οι λεπτομέρειες καθορίζουν το νικητή στο άδειο ΟΑΚΑ και το Χόφενχαϊμ

Ένας από τους μεγαλύτερους αμυντικούς στην ιστορία του ποδοσφαίρου
08/05/2019 • 16:58
Champions League
08/05/2019 • 16:39

Οι τελικοί των εμφυλίων

Μετά την τρομερή ανατροπή της Λίβερπουλ επί της Μπαρτσελόνα, ανοικτό είναι το εδεχόμενο να υπάρξουν δύο ομάδες από την ίδια χώρα στον τελικό του Champions League στο «Wanda Metropolitano».

Μπλεξίματα πάλι για την Μίλαν
07/05/2019 • 19:18

Η Μίλαν συνεχίζει να έλκει τα «δράματα»

Δεν γνωρίζουμε αν η χρονιά θα έχει ευτυχή ή άσχημη κατάληξη για την Μίλαν, αλλά για τους «ροσονέρι» υπήρξε άλλη μία σεζόν «σαπουνόπερας» γεμάτη δράματα για τον Τζενάρο Γκατούζο και την ομάδα του, με πολλές αυξομειώσεις στην απόδοση της ομάδας.

Η Ηλέκτρα Λαμποργκίνι
07/05/2019 • 17:14
Η Μπαρτσελόνα του Μέσι και του Νεϊμάρ είχε ανατρέψει το εις βάρος της 4-0 του πρώτου αγώνα στο Παρίσι
07/05/2019 • 10:20

Οι μεγάλες ανατροπές του Champions League!

Η Λίβερπουλ θα προσπαθήσει να ανατρέψει το εις βάρος της 3-0 του πρώτου αγώνα με την Μπαρτσελόνα και το novasports.gr θυμάται μερικά από τα σπουδαιότερα comeback των τελευταίων ετών.

Πιθανό το ενδεχόμενο ο Αντόνιο Κόντε να επιστρέψει στην Ιταλία
06/05/2019 • 17:41
Ταλέντα εκατομμυρίων ευρώ
06/05/2019 • 14:51

Αυτοί είναι τα ακριβότερα ταλέντα της Ευρώπης

Το Διεθνές Κέντρο Ερευνών και Αθλητικών Σπουδών που εδρεύει στο Νοσατέλ της Ελβετίας, αποκάλυψε ποιοι είναι οι ακριβότεροι νεαροί ποδοσφαιριστές αυτή την στιγμή στην Ευρώπη σε ηλικία κάτω των 21 ετών.

Μαρκ Φαν Μπόμελ.
01/05/2019 • 11:52
Ο Μαουρίσιο Σάρι
30/04/2019 • 11:28

Πρώτος στη λίστα της Μίλαν ο Σάρι

Ο Μαουρίσιο Σάρι είναι το πρώτο όνομα στη λίστα των ιθυνόντων της Μίλαν για την αντικατάσταση του Τζενάρο Γκατούζο το ερχόμενο καλοκαίρι, εφόσον αποφασιστεί να αποχωρήσει ο Ιταλός τεχνικός από το Σαν Σίρο.

;Άφησε εποχή ο Αρίγκο Σάκι
28/04/2019 • 12:48

Αρίγκο Σάκι: Ο καλύτερος «Mr. Nobody» όλων των εποχών!

Έμεινε στην ιστορία, ως μία από τις σπουδαιότερες ομάδες που εμφανίστηκαν ποτέ. Είναι η Μίλαν του Αρίγκο Σάκι, της περιόδου 1987-91. Και για την ποιότητα του ποδοσφαίρου που έπαιξε σε αυτό το διάστημα και για τους τίτλους που κατέκτησε και για τις προπονητικές μεθόδους του.

Συναρπαστικό ήταν το ματς του πρώτου γύρου στο Μπέρμιγχαμ όπου η Λιντς νίκησε με 3-2 την Άστον Βίλα
28/04/2019 • 07:03

Προβάδισμα εν μέσω εμποδίων για Ρέϊντζερς, Μαρσέϊγ. Ματς για γκολ σε Ιταλία και Χόφενχαϊμ

Προβάδισμα με ρίσκο σε Μαρσέίγ, Μάντσεστερ Γιουνάϊτεντ και Λιντς. Μίλαν και η Λάτσιο θα αισθανθούν την πίεση των γηπεδούχων σε Τορίνο και Γένοβα, αντίστοιχα, σε αναμετρήσεις οι οποίες δύσκολα να κριθούν μονάχα από μια προσεγμένη αμυντική τακτική

Ο Κορέα  πέτυχε το μοναδικο γκολ
25/04/2019 • 00:00

Η Λάτσιο στον τελικό (pics)

Η Λάτσιο προκρίθηκε στον τελικό του Κόπα Ιτάλια μετά την νίκη της στο Σαν Σίρο απέναντι στην Μίλαν. Το χρυσό γκολ πέτυχε ο Κορέα (58ο λεπτό). Φιορεντίνα- Αταλάντα ο 2ος ημιτελικός (25/4 21.45).