Ο Σινκλέρ
10/12/2017 • 16:39

«Γκέλαρε» η Σέλτικ

Η Σέλτικ πήρε προβάδισμα με δύο γκολ του Σινκλέρ στην έδρα της Χιμπέρνιαν μέσα σε τέσσερα λεπτά και έδειχνε να καθαρίζει το ματς, αλλά οι γηπεδούχοι είχαν διαφορετική άποψη και κατάφεραν σε τρία λεπτά να φέρουν το ματς στα ίσια.

Ρέιντζερς
09/12/2017 • 21:25
Ο Γουίλσον
03/12/2017 • 16:44

Παλικαρίσιο διπλό της Ρέιντζερς

Η Ρέιντζερς νίκησε για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες ημέρες της Αμπερντίν, αυτή τη φορά στο "Πιτόρντι" με 2-1 και ανέβηκε αντ' αυτής στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Σέλτικ
02/12/2017 • 21:14
Μάδεργουελ-Σέλτικ
29/11/2017 • 23:49

Απώλεια για Σέλτικ

Στην τέταρτη φετινή απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα υποχρεώθηκε η Σέλτικ, που έμεινε στο 1-1 εκτός έδρας με τη Μάδεργουελ.

Οι παίκτες της Κλιμάρνοκ και της Αμπερντίν
26/11/2017 • 17:28
    Χάμιλτον, πανηγυρική
    19/11/2017 • 19:33

Ασταμάτηση η Χάμιλτον των Σκόνδρα, Σαρρή

Σα να την άγγιξε... μαγικό ραβδί, η Χάμιλτον πραγματοποιεί τις τελευταίες 25 ημέρες πορεία πρωταθλητισμού η οποία κορυφώθηκε με το εντυπωσιακό 2-0 επί της Ρέιντζερς στο «Αϊμπροξ».

Σέλτικ
      18/11/2017 • 19:54

Άνοιξε τη διαφορά η Σέλτικ

Νίκη για τη Σέλτικ, ήττες για τις τρεις ομάδες που ακολουθούν στη βαθμολογία της Σκωτίας και κάπως έτσι οι Κέλτες άνοιξαν τη διαφορά τους μετα τη 14η αγωνιστική.

Nέα νίκη για Σέλτικ.
      04/11/2017 • 21:08

Έπιασε 63άρι η Σέλτικ και συνεχίζει...

Η φοβερή και τρομερή (...εντός συνόρων) Σέλτικ του Μπρένταν Ρότζερς έγραψε ιστορία με το εκτός έδρας 4-0 απέναντι στην Σεντ Τζόνστον. Έμεινε αήττητη για 63ο συνεχόμενο παιχνίδι στις εγχώριες διοργανώσεις και έσπασε ένα ρεκόρ εκατό χρόνων στην Μεγάλη Βρετανία... ένα ρεκόρ δικό της.

Η Χάμιλτον πήρε ισοπαλία με Αμπερντίν.
        04/11/2017 • 19:58

Έχασε έδαφος η Αμπερντίν

Η Αμπερντίν έμεινε στο 2-2 στην έδρα της Χάμιλτον και έχασε έδαφος σε σχέση με την πρωτοπόρο Σέλτικ, που βρίσκεται πλέον τρεις πόντους μπροστά στην βαθμολογία της Πρέμιερσιπ Σκωτίας.

Νέα νίκη για Σέλτικ.
          04/11/2017 • 17:46

Ιστορικό ρεκόρ για Σέλτικ!

Η Σέλτικ πέρασε νικηφόρα με 4-0 από την έδρα της Σεντ Τζόνστον και έσπασε ένα ρεκόρ που κρατούσε έναν αιώνα!

Σέλτικ-Κιλμάρνοκ
          28/10/2017 • 19:27

«Πέταξε» βαθμούς η Σέλτικ

Νέα απώλεια της Σέλτικ, η οποία έμεινε ισόπαλη 1-1 με αντίπαλο την ουραγό Κιλμάρνοκ, με αποτέλεσμα η Αμπερντίν (2-1 την Ρος Κάουντι) να πλησιάσει ξανά σε απόσταση «αναπνοής».

07/12/2017 • 16:25