Λιλ
04/12/2018 • 23:54

Τρίποντο με Πέπε η Λιλ!

Εντυπωσιακό εκτός έδρας τρίποντο για τη Λιλ. Με γκολ του Πέπε από το 6', η ομάδα του Γκατιέ πέρασε νικηφόρα από την έδρα της Μονπελιέ και επέστρεψε στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Απίθανο γκολ από τον Σαρ
04/12/2018 • 22:39

Γαλλική κουλτούρα! (video)

Ένα κι ένα τα πέντε καλύτερα γκολ του Σαμπιονά, από την αγωνιστική που πέρασε στο πρωτάθλημα Γαλλίας. Απολαύστε ένα εξαιρετικό Τοp 5.

Νίκη ξανά... με Φαλκάο
04/12/2018 • 21:56

Κι όμως... η Μονακό κερδίζει (video)

Σπουδαία νίκη για την Μονακό! Παρά τις δεκατέσσερις (!!!) απουσίες παικτών η ομάδα του Τιερί Ανρί νίκησε εκτός έδρας 2-0 την Αμιάν και συνεχίζει την μάχη παραμονής στην κατηγορία!

Επεισόδια στο Παρίσι
04/12/2018 • 15:12
Κίνδυνος για Μάντσεστερ Σίτι
04/12/2018 • 11:15

Σε κίνδυνο Μάντσεστερ Σίτι και Μίλαν

Τα σύννεφα πυκνώνουν πάνω από το Μάντσεστερ. Φήμες και δημοσιεύματα τις τελευταίες ημέρες, σημειώνουν ότι η πρωταθλήτρια Αγγλίας, Μάντσεστερ Σίτι, κινδυνεύει σοβαρά πλέον με αποκλεισμό από το Champions League την τρέχουσα ή την επόμενη σεζόν, εξαιτίας της παραβίασης των κανόνων του οικονομικού Fair Play.

Ο Αντριάν Ραμπιό
03/12/2018 • 17:39

Όλο και πιο κοντά στην Μπαρτσελόνα ο Ραμπιό

Στην τελική ευθεία έχει μπει η μετεγγραφή του Αντριάν Ραμπιό στην Μπαρτσελόνα, καθώς ο Γάλλος μέσος φέρεται να έχει έρθει ήδη σε προφορική συμφωνία με τους ιθύνοντες των «μπλαουγκράνα».

Ο Σάμπρι Λαμουσί
03/12/2018 • 12:48

Παρελθόν ο Λαμουσί από τη Ρεν

Η Ρεν βρίσκεται σε αναζήτηση νέου τεχνικού, μετά την απόφασή της να λήξει τη συνεργασία της με τον Σαμπρί Λαμπουσί, ο οποίος αποτελεί ήδη παρελθόν.

Μπορντό - Παρί Σεν Ζερμέν, Νεϊμάρ
03/12/2018 • 00:04

Έχασε βαθμούς και... Νεϊμάρ η Παρί (video)

Στην πρώτη της απώλεια βαθμών (2-2) στη φετινή Ligue 1 υποχρέωσε την Παρί Σεν Ζερμέν η εντυπωσιακή Μπορντό, με τους Παριζιάνους να ανησυχούν και για τον Νεϊμάρ, που αποχώρησε με ενοχλήσεις.

Εννέα φορές σε δεκαπέντε ματς κράτησε το "μηδέν" η Ρενς
02/12/2018 • 20:00

"Κλείδωσε" τη Μαρσέιγ η Ρενς (video)

Η Μαρσέιγ ήταν η ομάδα που κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στη Ρενς, αλλά στο δεύτερο ημίχρονο ήταν εκείνη που γλύτωσε από την ήττα στο 0-0 του Βελοντρόμ.

Στη δεύτερη θέση με νίκη-ανατροπή επί της Μονακό η Μονπελιέ!
01/12/2018 • 22:53

Δεύτερη με ανατροπή η Μονπελιέ!

Με γκολ του Τίλεμανς οι Μονεγάσκοι προηγήθηκαν της Μονπελιέ στο Πριγκιπάτο, αλλά δεν κατάφεραν να πετύχουν την πρώτη νίκη στο σπίτι τους, με το σύνολο του Ντερ Ζακαριάν να παίρνει σπουδαίο «διπλό» με δύο γκολ από το 80’ και μετά.

Με σκόρερ τους Τραορέ και Ντεμπελέ, η Λιόν πήρε το 2-2 στην έδρα της Λιλ
01/12/2018 • 20:06

Δεν τα παρατάει ποτέ η Λιόν!(video)

Μολονότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 στην έδρα της Λιλ, η ομάδα του Ζενεζιό, επέστρεψε και πήρε το βαθμό της ισοπαλίας με τον Ντεμπελέ να διαμορφώνει το 2-2.