Ήττα στο ντέρμπι για τη Σπάρτα

Ηττημένη έφυγε η Σπάρτα Πράγας από το ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος Τσεχίας, καθώς έχασε 2-1 στο Πλζεν από την τοπική Βικτόρια.
01/11/2015 • 23:15
Ηττημένη έφυγε η Σπάρτα Πράγας από το ντέρμπι κορυφής του πρωταθλήματος Τσεχίας, καθώς έχασε 2-1 στο Πλζεν από την τοπική Βικτόρια. Η αντίπαλος του Αστέρα Τρίπολης στο Europa League δέχθηκε δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο, από τους Μπάρανεκ (72΄) και Πετρζέλα (83΄), παρότι οι γηπεδούχοι αγωνίζονταν με δέκα παίκτες από το 41΄, λόγω αποβολής του Προτσάζκα.

Το μόνο που κατάφερε η Σπάρτα ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις με τον Γιούλις και πλέον οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή με 26 βαθμούς.
15/12/2018 • 08:16

Ακλόνητα φαβορί απέναντι σε ικανά αουτσάϊντερ, Γιουβέντους, "Σίτι" και Ίντερ

Ξεκάθαρο το προβάδισμα της Γιουβέντους, της Ρεάλ Μαδρίτης και της Μάντσεστερ Σιτι απέναντι σε ομάδες που θα παίξουν επιθετικά! Πολύ πιο αμφίρροπα τα παιχνίδια στο Χόφενχαϊμ, στην Τρίπολη και στο Αλκμάαρ

15/12/2018 • 11:51