Ο Πέδρο Μαρτίνς γνώρισε την αποθέωση και υποκλίθηκε στους φιλάθλους του Ολυμπιακού που γέμισαν για ακόμα μια φορά το γήπεδο.

Μαγική νύχτα (pic)

Ο Ολυμπιακός ανέβασε στον λογαριασμό του στο instagram φωτογραφία από την ονειρική βραδιά στο Γεώργιος Καραϊσκάκης.

22/08/2019 • 00:28

Μαρτίνς ο πρώτος!

Ο προπονητής των ερυθρόλευκων, έγινε ο πρώτος τεχνικός του συλλόγου που οδήγεί την ομάδα σε 5 σερί ευρωπαϊκά παιχνίδια χωρίς να δεχθεί γκολ. Ο Ολυμπιακός «ισοφάρισε» την επίδοση της σεζόν 2009/10.

UEFA
22/08/2019 • 00:15

Μειώθηκε κι'αλλο η διαφορά από την Κύπρο

Η νίκη του Ολυμπιακού επί της Κράσνονταρ έδωσε στο ελληνικό ποδόσφαιρο 200 βαθμούς. Η χώρα παραμένει μεν 16η με 23.700, ωστόσο μείωσε στους 1.300 βαθμούς τη διαφορά από τη 15η Κύπρο.

Ο Οαρό πανηγυρίζει την ισοφάριση
    21/08/2019 • 23:55

Ισχνό προβάδισμα για Ερυθρό Αστέρα (pics, video)

Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν μετά την ισοπαλία στην Βέρνη (2-2) Γιουνγκ Μπόις και Ερυθρός Αστέρας. Το γκολ του Οαρό στην πρώτη του επαφή κράτησε ζωντανούς τους Ελβετούς. Σκόραρε στο ντεμπούτο του ο Ματέο Γκαρσία.

Τεράστια νίκη του Ολυμπιακού επί της Κράσνονταρ!

Δεν ήταν νίκη, ήταν πρόκριση! (vids)

Ο Ολυμπιακός εξολόθρευσε την Κράσνονταρ, συντρίβοντας την με 4-0 στο φαληρικό γήπεδο και αγγίζει τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ! Γκερέρο, Ραντζέλοβιτς (2) και Ποντένσε οι σκόρερ.

Οι παίκτες της Δυναμό Ζάγκρεμπ πανηγυρίζουν το 2-0
    21/08/2019 • 23:53

Τον πρώτο λόγο η Δυναμό Ζάγκρεμπ (pics, video)

Η Δυναμό στο Ζάγκρεμπ νίκησε (2-0) την Ρόζενμποργκ και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους ομίλους. Οι Κροάτες καθάρισαν το ματς στο πρώτο ημίχρονο, είχαν δοκάρι οι Νορβηγοί στην επανάληψη.

Χρυσή αλλαγή ο Ραντζέλοβιτς! (video)

Ο Ραντζέλοβιτς πέρασε ως αλλαγή στο 76ο λεπτό και δύο λεπτά αργότερα βρήκε το δρόμο προς τα δίχτυα γράφοντας το 2-0 για τον Ολυμπιακό.