Πήρε... ρεβάνς ο ΟΦΗ

Με το ίδιο... νόμισμα απάντησε ο ΟΦΗ στην προ ημερών φιλική ήττα από τον Πλατανιά, καθώς τον νίκησε με σκορ 3-1 στο Παγκρήτιο.
07/09/2019 • 19:38
ΟΦΗ - Πλατανιάς

Η ομάδα του Γιώργου Σίμου πήρε νωρίς το προβάδισμα στο σκορ (14’) χάρη στο τέρμα του Βαζ, ενώ με τη συμπλήρωση του πρώτου 20λεπτου ο Ναμπί έπειτα από ασίστ του Βαζ έγραψε το 2-0. Ο ΟΦΗ πέτυχε και τρίτο γκολ πριν το ημίχρονο, αυτή τη φορά με τον Φιγκεϊρέδο, ενώ στο 44’ ο Λουκίνας μείωσε σε 3-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ.

Στην επανάληψη ο ρυθμός του αγώνα έπεσε σημαντικά, με τους δύο προπονητές να μοιράζουν τον χρόνο συμμετοχής.

20/10/2019 • 08:00

Αουτσάϊντερ με θράσος σε Ρότερνταμ, Σασουόλο, Εδιμβούργο και Άκρινγκτον

Το ντέρμπι του Ολντ Τράφορντ χαρακτηρίζεται από τις σημαντικές απουσίες ανάμεσα σε Γιουνάϊτεντ και Λίβερπουλ. Πιο παραγωγικά τα ματς σε Σασουόλο, Χόφενχαϊμ, Ρότερνταμ όπως και στο ΄Άκρινγκτον όπου θα περάσει από δοκιμασία το νικηφόρο σερί της ΊπσουΙτς