Φιλική νίκη για Βικτόρια Πλζεν (video)

Αρης Γεωργίου
20/06/2019 • 06:19
Οι παίκτες της Βικτόρια Πλζεν πανηγυρίζουν.
Η Βικτόρια Πλζεν στο δεύτερο καλοκαιρινό της φιλικό νίκησε με 2-0 την Τετάρτη την Μπάνικ Σοκόλοφ, ομάδα β' κατηγορίας στην Τσεχία.

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, έδειξε ασύνδετη στο α' μέρος, με αποτέλεσμα η Σοκόλοφ να χάσει κάποιες ευκαιρίες για γκολ.

Στο β' ο Πάβελ Βρμπα έκανε αρκετές αλλαγές και η Βικτόρια είχε καλύτερη απόδοση, ανοίγοντας το σκορ στο 61ο λεπτό με τον Μπογκέλ.

Το 2-0 διαμόρφωσε στο 81ο λεπτό ο Τσερμάκ.

Έτσι έπαιξε η Βικτόρια:
1ο Ημίχρονο:
Χρούσκα - Ρέζνικ, Χέιντα, Χούμπνικ, Λιμπέρσκι - Καγιάμπα, Κάλβαχ, Χερκ, Χλούσεκ - Κρμέντσικ, Τσόρι.
2ο Ημίχρονο: Σβάτσεκ - Χάβελ, Πέρνιτσα, Χάγιεκ, Κόβαρικ - Τσερμάκ, Χόραβα - Μίχαλικ, Χερκ (78' Καγιάμπα), Πατσίντα - Μπογκέλ.

Δείτε στο video τα γκολ του αγώνα:

23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν