Προχωράει απόλυτη η Καλαμάτα

19/11/2018 • 23:28
Καλαμάτα
  • shares
Το 8/8 έκανε στον 8ο όμιλο της Γ' Εθνικής η Καλαμάτα, αφού νίκησε 2-0 τον Πάμισσο στη Μεσσήνη, και συνεχίζει να είναι η μόνη ομάδα που προχωρά μόνο με νίκες.

Το ματς είχε αρχίσει την Κυριάκη, ωστόσο λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου διεκόπη στο 22ο λεπτό, για να συνεχιστεί σήμερα.

Στο μεταξύ, από τα υπόλοιπα οκτώ παιχνίδια που αναβλήθηκαν χθες λόγω κακών καιρικών συνθηκών, διεξήχθη σήμερα η αναμέτρηση Αλμυρός-Θησέας Αγριάς, η οποία έληξε χωρίς νικητή (1-1).

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:


1ος όμιλος (8η αγωνιστική)

ΑΕ Καλαμπακίου-Απόλλων Παραλιμνίου           0-1
Πανσερραϊκός-Νέστος Χρυσούπολης              1-2
Αλέξανδρος Κιλκίς-Εθνικός Αλεξανδρούπολης    3-1
Άρης Αβάτου-Ορφέας Ξάνθης                    1-0
Αετός Ορφανού-Ασπίς Ξάνθης                   3-1
Κεραυνός Πέρνης-ΠΑΟ Κοσμίου                  1-0
Εθνικός Σιδηροκάστρου-Καβάλα ΑΟ              0-6
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Νέστος Χρυσούπολης        18
Αετός Ορφανού             17
Καβάλα                    17
Ορφέας Ξάνθης             14
Αλέξανδρος Κιλκίς         13
Πανσερραϊκός              12
Κεραυνός Πέρνης           12
Άρης Αβάτου               11
Απόλλων Παραλιμνίου       11
Εθνικός Σιδηροκάστρου      8
ΠΑΟ Κοσμίου                7
ΑΕ Καλαμπακίου             6
Ασπίς Ξάνθης               6
Εθνικός Αλεξανδρούπολης    3

2ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Αγροτικός Αστέρας-ΠΑΟ Κουφαλίων     2-0
Μελιτεύς Μελίτης-Εδεσσαϊκός       Αναβολή
Ολυμπιακός Κυμίνων-ΑΣ Γιαννιτσά     1-0
Βέροια-Νίκη Αγκαθιάς                0-1
Άρης Παλαιοχωρίου-Μακεδονικός       2-0
Αλμωπός Αριδαίας-Ερμής Αμυνταίου    2-0
Λαγκαδάς-ΠΟ Τρίγλιας                0-0
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Άρης Παλαιοχωρίου    18
Νίκη Αγκαθιάς        16
Αγροτικός Αστέρας    16
ΠΟ Τρίγλιας          15
Αλμωπός Αριδαίας     13
Βέροια               12
ΑΣ Γιαννιτσά         12
Μακεδονικός          11
Εδεσσαϊκός            8 -7αγ.
Λαγκαδάς              8
Ολυμπιακός Κυμίνων    7
ΠΑΟ Κουφαλίων         6
Μελιτεύς Μελίτης      4 -7αγ.
Ερμής Αμυνταίου       3

3ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ναυπακτιακός Αστέρας-Μακεδονικός Φούφα       1-1
Μακεδονικός Σιάτιστας-Σούλι Παραμυθίας     Αναβολή
Γρεβενά Αεράτα-Θρίαμβος Σερβιανών          Αναβολή
Αχέρων Καναλακίου-Μ. Αλέξανδρος Καλλιθέας  Αναβολή
ΑΟ Φλωριάδας-Κρόνος Αργυράδων                0-0
ΑΕ Λευκίμμης-Τηλυκράτης                    Αναβολή
Ρεπό: Θεσπρωτός

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)

Μακεδονικός Φούφα            18 -8αγ.
Ναυπακτιακός Αστέρας         15
ΑΕ Λευκίμμης                 14 -6αγ.
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας   13 
Θεσπρωτός                    11 
Τηλυκράτης                   11 -6αγ.
Σούλι Παραμυθίας             10 
Κρόνος Αργυράδων             10 
Αχέρων Καναλακίου             8 
Θρίαμβος Σερβιανών            4 -6αγ.
Μακεδονικός Σιάτιστας         2 
ΑΟ Φλωριάδας                  2 
Γρεβενά Αεράτα                1 -6αγ.
 
4ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Μετέωρα-ΑΟ Σελλάνων                         4-2
Αστέρας Ιτέας-Ολυμπιακός Βόλου              0-2
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Πιερικός              1-2
Απόλλων Μακρυχωρίου-Αναγέννηση Καρδίτσας    2-0
Αλμυρός-Θησέας Αγριάς                       1-1
Νίκη Βόλου-Φωκικός                          5-0
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας-ΑΟ Στυλίς            5-1
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Ολυμπιακός Βόλου         22
Νίκη Βόλου               20
Μετέωρα                  17
Αλμυρός                  16
ΑΟ Σελλάνων              11
ΑΟ Στυλίς                10
Απόλλων Μακρυχωρίου      10
Θησέας Αγριάς            10
Αχιλλέας Νεοκαισάρειας    9
Οικονόμος Τσαριτσάνης     8
Πιερικός                  8
Αστέρας Ιτέας             7
Φωκικός                   7
Αναγέννηση Καρδίτσας      0
 
5ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Ατσαλένιος-Ατρόμητος Πειραιά    1-1
ΑΟ Παλαιοχώρας-Ιεράπετρα        0-4
ΑΟ Επισκοπής-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ         2-2
Εθνικός Πειραιά-Γιούχτας        3-1
Αμπελακιακός-Κερατσίνι          0-1
Ιωνικός-Προοδευτική             1-0
Ρεπό: ΑΕ Νεάπολης
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)

Ιεράπετρα           18 -8αγ.
Εθνικός Πειραιά     16
Κερατσίνι           14
Γιούχτας            13
ΑΟ Επισκοπής        11
Ιωνικός             11 -8αγ.
Ατσαλένιος          10
ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ           9
Προοδευτική          7 -8αγ.
ΑΟ Παλαιοχώρας       7 -8αγ.
Αμπελακιακός         7
Ατρόμητος Πειραιά    5 -8αγ.
ΑΕ Νεάπολης          4
 
6ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Θύελλα Ραφήνας-Φοίβος Κρεμαστής    4-1
Πανηλειακός-Διαγόρας Ρόδου         0-2
Πανμοβριακός-Αστέρας Αμαλιάδας     1-0
Νίκη Τραγάνου-Παμβουπρασιακός      2-1
Διαγόρας Βραχνέικων-Παλληνιακός    2-2
Αχαρναϊκός-Παναιγιάλειος           3-0
Ρεπό: Ιάλυσος
 
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)

Ιάλυσος               18 
Παλληνιακός           14
Παμβουπρασιακός       14 -8αγ.
Διαγόρας Ρόδου        13 -8αγ.
Διαγόρας Βραχνέικων   11
Αχαρναϊκός            10
Θύελλα Ραφήνας        10 -8αγ.
Πανμοβριακός           9
Παναιγιάλειος          8
Πανηλειακός            8
Νίκη Τραγάνου          8 -8αγ.
Φοίβος Κρεμαστής       6 -8αγ.
Αστέρας Αμαλιάδας      2

7ος όμιλος (7η αγωνιστική)

Αιολικός-Θύελλα Καμαρίου        4-2
Πανθηραϊκός-ΑΟ Αγ. Αναργύρων    0-0
Ηλυσιακός-Κόρινθος              2-0
Χαλκίδα-Απόλλων Ερέτριας        4-1
Αιγάλεω-Καλλιθέα                1-0
Χαραυγιακός-Άγιος Ιερόθεος      0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 7 αγώνες)

Αιγάλεω            19
Ηλυσιακός          14
Αιολικός           13
ΑΟ Αγ. Αναργύρων   12
Άγιος Ιερόθεος     11
Θύελλα Καμαρίου    10
Χαλκίδα            10
Πανθηραϊκός         9
Κόρινθος            5
Χαραυγιακός         5
Καλλιθέα            4
Απόλλων Ερέτριας    3

8ος όμιλος (8η αγωνιστική)

Λέρνα-ΑΟ Κατασταρίου                  αναβολή
Μανδραϊκός-Παναρκαδικός                 3-3
ΑΟ Ύπατου-Ερμιονίδα                     0-0
ΑΟ Εικοσιμίας-Παναργειακός            αναβολή
Αμβρυσσέας-Ένωση Ασπροπύργου            0-0
Πάμισσος Μεσσήνης-Καλαμάτα              0-2
Αστέρας Βλαχιώτη-Πέλλανας Καστορείου    1-1

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 8 αγώνες)

Καλαμάτα              24
Ένωση Ασπροπύργου     19
Παναργειακός          18 -7αγ.
Ερμιονίδα             15
ΑΟ Ύπατου             12
Αμβρυσσέας            10
Πέλλανας Καστορείου   10
Μανδραϊκός            10
Παναρκαδικός           9
ΑΟ Κατασταρίου         8 -7αγ.
Αστέρας Βλαχιώτη       8
Λέρνα                  2 -7αγ.
ΑΟ Εικοσιμίας          1 -7αγ.
Πάμισσος Μεσσήνης      1
Γράψτε το σχόλιο σας...
11/12/2018 • 08:24

Τα γκολ φέρνουν πρόκριση σε Λίβερπουλ, Βαρκελώνη και Μπράντφορντ (video)

Τα γκολ είναι αυτά που μπορεί να κρίνουν την πρόκριση στον 2ο και τον 3o όμιλο του Τσάμπιονς Λιγκ. Ενδιαφέρουσες και πιθανότατα παραγωγικές αναμετρήσεις περιμένουμε και στους επαναληπτικούς του κυπέλλου Αγγλίας

11/12/2018 • 13:11