Στα ημιτελικά η Τυνησία

11/07/2019 • 23:55
Πρόκριση για Τυνησία
Η Τυνησία είναι η ομάδα που συμπλήρωσε το "καρέ" των ημιτελικών του Κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Με 3-0, οι Τυνήσιοι προσπέρασαν την έκπληξη της διοργάνωσης Μαδαγασκάρη, που έκανε ιστορική πορεία ως τα προημιτελικά.

Το σκορ άνοιξε στο 52' ο Σάσι αφού το σουτ που έκανε κόντραρε και άλλαξε πορεία, ενώ οκτώ λεπτά αργότερα, ο Μσάκνι, πήρε πρώτος το "ριμπάουντ" μετά από απόκρουση του τερματοφύλακα της Μαδαγασκάρης για να γράψει το 0-2. Το τελικό 0-3, ήρθε στις καθυστερήσεις, με τον Σλίτι να "σκάβει" υποδειγματικά την μπάλα πάνω από τον Άντριεν σε κόντρα επίθεση. Σε όλο το ματς αγωνίστηκε για τους Τυνήσιους ο Μεριά του Ολυμπιακού.

Στα ημιτελικά η Τυνησία θα βρει μπροστά της τη Σενεγάλη, με το άλλο ζευγάρι να είναι το Αλγερία-Νιγηρία.
23/07/2019 • 08:39

Ματς έντονων προκλήσεων σε Τσεχία, Ολλανδία και το Λιγκ καπ Σκωτίας

Δύσκολο το ξεκίνημα του Ολυμπιακού στα προκριματικά του Τσάμπιονς λιγκ και σε μια έδρα έντονης πίεσης για κάθε φιλοξενούμενο. Καλά παιχνίδια περιμένουμε, νωρίς στην Σαϊτάμα ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τσέλσι και πιο αργά στο Αϊντχόφεν